Pomalá smrt stromů a rostlin... a toxičtí lidé

Všimněte si stromů kolem sebe... určitě na to narazíte, hlavně tam, kde máte modré ledky.

Stromy a rostliny sužované nočním světlem jsou vystaveny dlouhodobému oslabování, nejdříve překotnému růstu, posléze rychlému konci. Na podzim je to markatní na prozelenělých částech stromu, kde koruna nezasažená nočním světlem opadává a přichází o listy, tak jak má, pokud je ovšem jedinec zasažen nočním svícením navíc s vysokým podílem modrého světla, drží si zelené listy... běda když pak do tohoto "zmatku a chaosu" vstupuje mráz.

Pak si člověk zasadí strom a jiný člověk, který nemá zkušenost ani se zasazením ředkve mu jeho strom prostě mrzačí... a ještě se tomu směje jako Pepek Vyskoč.

A Navíc úplně zbytečně...

Níže uvedené fotografie se týkají vždy rostlinných jedinců, né různých druhů, každý strom, druh stromu opadává jinak a v jiných obdobích. 

Fografie z dokumentu I.D.A. Klikněte pro zvětšení

Zvole - Fotografie břízy, jejíž koruna je ze spodní čtvrtiny osvícená zbytečným světlem.

_________________________________________________________________________

Část koruny, jež je mimo dosah nočního světla

     Rostlina pod lampou                                  Tatáž rostlina ve tmě o několik metrů dál

Hlavní město Praha

Svítíme na stromy... no a co...?!?! Strom můžeme kdykoli pokácet... strom je jenom strom... dá se s ním topit...

Příliš nás nezajímá, že je zabíjíme... hlavně, že máme bezpečné stezky a nasvícený kostel. A plnou lednici...

Bojíme se viru... Proč se bojíme viru? Prý je to jenom virus, dokonce prý není ani umělý. Bojíme se ho protože nás může zabít, nebo oslabit a zdevastovat náš organismus. Aha takže nám je dáno, zabíjet, Devastovat. Oslabovat. Jsme takový trochu 007 ( s právem zabíjet ). Řeší to filosofie i věda i lidová tvořivost, tedy mají na to termín. Entropie nebo Boží mlýny... obojí ovšem pojí jediné... jistota.

Co se stane, když v zimě strom neopadne ? Když přijdou první mrazy, zmrzne. V zelených listech je voda. Zmrzne, takže mrznou části větví, mrznou celé větve... Zdravý strom? Asi ho potřebujeme méně, než nezbytně DŮLEŽITÉ SVĚTLO, které mimochodem nemá na této planetě v noci, díky rotaci vůbec co pohledávat, takže je to všechno díky nahlouplé aroganci inteligenčně velmi podstřelené rasy, která nesleduje nic jiného než-li svůj plný břich a plná konta. Tak zvaná odborná veřejnost totiž většinou neoplývá základy fotometrie, znalosti kvantové vlnové funkce a s něčím takovým jako světlo notabene v noci, zacházejí jako s rohlíkem k ranní kávě. Někdo by jim měl naznačit, že světlo není jen Gaussova funkce a pár 2D grafů.

Uznání H. Medřický

Uznání H. Medřický 

________________________________________________________________________

Uznání H. Medřický 


Uznání H. Medřický Uznání H. Medřický